13-ОМУ ОКРЕМОМУ МОТОПІХОТНОМУ БАТАЛЬЙОНУ – 5 РОКІВ!

2019.04.23_Shostka

13-тий окремий мотопіхотний батальйон 58 мотопіхотної бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України (до реорганізації – Чернігівський 13-тий батальйон територіальної оборони) під гаслом «Там де ми – там спокій!» одним із перших у квітні 2014 року став на захист України від російської агресії. У квітневі дні бійці, ветерани, близькі і рідні військовослужбовців цього легендарного бойового підрозділу відзначають свій п’ятирічний ювілей і з сумом згадують загиблих в боях із окупантами своїх 25 побратимів.

Станиця Луганська, Вуглегірськ, Дебальцеве – символи мужності, трагізму та героїзму в історії бійців 13 батальйону. Отримавши бойове хрещення, пройшовши крізь важке горнило війни на сході України, воїни і тепер з честю продовжують виконувати поставлені перед ними бойові завдання.  

23 квітня 2019 року, повернувшись з чергової ротації на своє постійне місце дислокації у місто Шостка, що на Сумщині, бійці зібралися разом, щоб згадати усіх, хто віддав своє життя за Незалежність України під час військових дій на Сході, вшанувати героїв та відзначити свій п’ятирічний ювілей.

В урочистостях  на запрошення громадської організації «Спілка 13-го БТРО» (керівник – колишній заступник командира з озброєння, начальник технічної частини батальйону, а нині – голова Чернігівської обласної організації «Товариство сприяння оборони України» Ігор Бизган) взяли участь й артисти Чернігівського обласного філармонійного центру: ведуча Олена Белеванцева – мати старшого солдата 13-го батальйону ЗСУ Володимира Близнюка, який загинув 6 вересня 2014 року в Станиці Луганській під час проведення АТО, заслужена артистка естрадного мистецтва України Ніна Коцур, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Ольга Печко, Марина Маккей, Марина Коваленко, Максим Пузан та солістка Яна Корольова.

Своїх мужніх захисників привітали і юні чернігівські виконавці – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів солісти Чернігівського театру естради «Феєрія» під керівництвом Інни Присекайло – Павло Пузан та Ілля Клименко.  

Разом із музичними вітаннями воїни отримали в дарунок відеокліп чернігівської журналістки Тетяни Миргородської про героїчні і трагічні сторінки з історії батальйону та новий збірник патріотичних віршів чернігівського поета Юрія Соколова – автора поеми «Рубікон», присвяченої 13-ому батальйону. Музику до поеми написав композитор із Любеча, автор-виконавець, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів в жанрі патріотичної пісні Тарас Тарасенко. До речі,  пан Тарас зробив військовослужбовцям справжній сюрприз. Він подарував і виконав особисто пісню, яка беззаперечно може претендувати на те, щоб стати гімном 13-го батальйону.

Відзнаки Командувача Оперативного командування Північ «За сумлінну службу» кращим військовослужбовцям вручив командир 13-го окремого мотопіхотного батальйону підполковник Віталій Гуляєв.

Захід відбувся за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Шосткинської районної державної адміністрації, та Шостинської міської ради.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
тел.: (0462) 675-431


QR-Code generated with LudwigQRCode