МОЛОДІ – ПРО РОЗВИТОК КУЛЬТУРНОГО РІЗНОМАНІТТТЯ В УКРАЇНІ

2019.05.25

До «Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку» – ініціативи Організації Об’єднаних Націй, що покликана інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур – в Чернігівському обласному філармонійному центрі відбулося обговорювання відповідних процесів в Україні.

На запрошення міжнародної організації «Молоді європейські посли», 25 травня 2019 року близько 120 чернігівських старшокласників та студентів зустрілись щоб обговорити, як люди різних національностей, віросповідання, кольору шкіри і мови спілкування можуть зробити Україну сильнішою. Які зусилля громадянського суспільства для цього потрібні?

На прохання організаторів дискусії, в числі інших спікерів, з лекціями перед молоддю виступили заслужені діячі мистецтв України – генеральний директор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергій Теребун та художній керівник і головний диригент Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» обласного філармонійного центру Микола Сукач. Митці розповіли про завдання та структуру найбільшого в Україні філармонійного центру та поділилися власним баченням ролі музики в налагодженні міжкультурного діалогу в сучасному структурованому суспільстві.

Сергій Теребун та Микола Сукач акцентували також увагу молоді на конкретних заходах, до яких вдаються колективи філармонійного центру, щоб усім і без перекладу зрозумілою мовою музики донести людям думку про необхідність шанобливого ставлення до культурного спадку кожної нації. Адже саме культурне розмаїття робить наше життя яскравим.

Однією із перевірених часом ефективних форм діяльності філармонійного центру є Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори», що цього року вже в дев’ятнадцяте проходив у Чернігові. Під час фестивалю не лише традиційно звучать музичні твори, авторами яких є композитори різних національностей, але й до їх виконання на рівні з українськими, залучаються  й іноземні виконавці. Учасниками «Сіверських музичних вечорів» у різні роки були громадяни США, Японії, Китаю, Росії, Нідерландів та інших держав світу.

З промовою до молоді звернувся інший учасник заходу – директор Австрійського культурного форуму у м. Києві Ульф Хаусбрандт. Близько місяця тому пан Ульф у складі австрійської делегації на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Австрія в Україні Герміне Поппелер вже перебував у Чернігові. Тоді під час офіційного візиту, що проходив в рамках Двостороннього року культури України та Австрії, австрійські гості мали нагоду не тільки познайомитися з роботою філармонійного центру, а й послухати блискучий виступ Академічного симфонічного оркестру «Філармонія», що виконав  «Австрійську сюїту» українсько-австрійського композитора Сергія Борткевича…

У ході спілкування з чернігівською молоддю Ульф Хаусбрандт наголосив на необхідності поглиблення міжкультурного діалогу, обміні знаннями та практичним досвідом. Адже доведено історією: брак спілкування поглиблює недовіру між людьми, якими б освітченими вони не були.

Як пояснив представник «Молодих європейських послів» у Чернігівській області Назар Соломаха, організатори заходу до Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку намагалися врахувати інтереси всіх вікових груп, що прийшли на зустріч до філармонійного центру. «Ми хотіли щоб було і корисно, і цікаво. Тож в програмі передбачили як дебати, так і майстер-клас від танцювального клубу «Ніка», малювання крейдою на асфальті та неформальне спілкування за чаєм з печивом», – розповів Назар Соломаха.  

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
тел.: (0462) 675-431


QR-Code generated with LudwigQRCode