ДО 75-РІЧЧЯ ВИГНАННЯ НАЦИСТІВ З УКРАЇНИ

2019.10.29_75_anniversary_Nazi_exile

Мелодія “Степом, степом...” Анатолія Пашкевича стала лейтмотивом церемонії покладання квітів до могили Невідомому солдату на Меморіалі Слави у Чернігові з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та партизани (разом понад 3 мільйони солдатів-українців), національне підпілля на чолі з Українською Повстанською Армією (близько 100 тисяч вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу антигітлерівської коаліції.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом. Але ціною стали зруйновані українські міста, спалені села, знищенні культурно-історичні цінності та надзвичайні втрати українців, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Чернігівщина - одна з найбільш постраждалих під час війни областей. Саме тут у 1943 році відбулась найжорстокіша розправа нацистів над цивільним населенням - Корюківська трагедія, під час якої було знищено майже 7 тисяч беззахисних жителів міста. На фронтах Другої світової загинули понад 134 тисячі наших земляків. У цілому ж за роки війни чисельність населення області скоротилася на 506 тисяч осіб.

28 жовтня 2019 року чернігівці поклали квіти до Вічного Вогню, схилили голову перед загиблими воїнами та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

У пам’ятному заході, який провела Інна Василенко, взяли участь колективи обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм - духовий оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Анатолія Ткачука та Академічний народний хор (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур).

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм

тел.: (0462) 675-431

за матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю

виконавчого апарату Чернігівської облради та

департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської ОДА


QR-Code generated with LudwigQRCode