ТРАДИЦІЙНІ ПІСНІ СІВЕРСЬКОГО КРАЮ. «ДУША СІВЕРЩИНИ» (ЧАСТИНА ІІ)

2019.11.29_Siverschina_Soul_part_2

«Душа Сіверщини» - проект, метою якого є збереження і популяризація фольклору та традицій. Він реалізується вокальним гуртом Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк). Протягом тривалого часу вокальна група на чолі з Сергієм Вовком здійснювала фольклорні експедиції селами та хуторами Чернігівщини і вивчала старовинну пісенну традицію. У 2018 році ансамбль «Сіверські клейноди» записав диск «Душа Сіверщини» (частина І), дві пісні з якого внесені до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Європі.

29 листопада 2019 року у Чернігівському обласному художньому музеї презентована програма «Душа Сіверщини» (частина ІІ). У концерті прозвучали пісні, які увійдуть до другого альбому. Вони були записані у Бобровицькому, Прилуцькому, Менському, Чернігівському районах.

Участь у презентації взяли представники фольклорних та аматорських колективів з районів, об’єднаних територіальних громад Чернігівщини. Художній керівник та головний диригент «Сіверських клейнодів» Сергій Вовк зробив наголос на необхідності звертати увагу на те, як співають пісні справжні носії фольклору, підкресливши: фольклористи мають зберегти традиції, тож потрібно, поки живі бабусі та дідусі, записувати їхні пісні.

Артисти виконували твори в костюмах, яким вже по сто років. Ці костюми вони самі відшукали і тепер свято зберігають.

«Неповторна манера виконання, старовинний одяг зачаровують і наповнюють наші душі щирою подякою. Талановитий народ сіверський, прекрасні голоси; скільки самовідданості, професіоналізму». Такі теплі слова залишили у книзі відгуків глядачі концерту-презентації «Душа Сіверщини» Академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм

тел.: (0462) 675-431

Сюжет телеканалу "Новий Чернігів"


QR-Code generated with LudwigQRCode