ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

2021.02.15_participants_in_hostilities

Сьогодні, 15 лютого 2021 року, Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме у цей день 32 роки тому відбулося виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

З цієї нагоди в Чернігові відбувся ряд урочистих заходів, що розпочались з покладання квітів до меморіальних стел загиблих учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях. Адже події Революції Гідності та військова агресія Російської Федерації на сході України знову покликали стати до строю ветеранів. Понад три тисячі афганців та їх нащадків стали живим щитом на Майдані під час Революції Гідності, близько 120 тисяч захищали чи продовжують боронити східні кордони країни. На жаль, 160 з них загинуло при виконані військового обов’язку.

Зазначалося, що День вшанування учасників бойових дій на території інших держав – данина пам’яті і шани всім, хто чесно і мужньо виконав свій військовий і громадянський обов’язок. Це вираз глибокої вдячності за виявлені стійкість і мужність, за кращий приклад служіння Батьківщині.

Продовжилися урочистості біля Пам’ятного знаку чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув та пропав безвісти при виконанні військового обов’язку на території Афганістану, та поклали квіти до Пам’ятного знаку.

До участі у покладаннях долучилися ветерани Афганістану, військовослужбовці частин, що дислокуються у Чернігові, а також представники органів влади та громадськості, в тому числі представники обласного філармонійного центру.

Нагадаємо, що всього під час війни в Афганістані загинули 3280 вихідців з України, 118 з них – уродженці Чернігівщини.

За матеріалами офіційного сайту Чернігівської ОДА


QR-Code generated with LudwigQRCode