ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ КОРЮКІВСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

2021.03.02_Korukivka_tragedy

2 березня 2021 року голова Чернігівської облдержамдіністрації Анна Коваленко, голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, представники громадськості, в тому числі представники Чернігівського обласного філармонійного центру, взяли участь у жалобних заходах з нагоди 78-х роковин Корюківської трагедії.

"Сьогодні, вшановуючи пам’ять невинно загиблих, ми особливо гостро усвідомлюємо крихкість та вразливість людського життя. Пам’ятаючи гіркі уроки історії нашого народу, маємо розвивати державу, де найбільшою цінністю є людина, де кожен громадянин відчуватиме себе захищеним. Ми також маємо пам’ятати й імена наших нинішніх героїв — захисників України. Завдяки їх мужності, стійкості та патріотизму ми можемо спокійно жити. Дякуємо за цю можливість кожному, хто відстоює волю й незалежність України", - звернулася до учасників акції Анна Коваленко.

Наймасштабнішою та найжорстокішою каральною акцією нацистів під час Другої світової війни стала Корюківська трагедія. У містечку на Чернігівщині 78 років тому безжально страчені близько 7 тисяч осіб різного віку, в тому числі дітей та жінок.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан та всіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни, поклали квіти до Меморіалу. Заупокійну літію відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України отець Роман (Кіник).

Цього ж дня жалобні заходи за участю керівництва області відбулися в урочищі Гай на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії в Меморіальному комплексі пам’яті жителів населених пунктів України, знищених нацистськими окупантами.

 

За інформацією офіційного сайту Чернігівської ОДА


QR-Code generated with LudwigQRCode