ХХ “СІВЕРСЬКІ МУЗИЧНІ ВЕЧОРИ” — ПОТУЖНИЙ ФІНАЛ

ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики “Сіверські музичні вечори” завершився. Через обмеження, пов’язані з пандемією, фестиваль, відкритий ще у березні 2020 року, переривався. Але глядачі, щиро закохані у класику, з нетерпінням чекали на кожен новий концерт в рамках цього музичного форуму.

29 червня 2021 року на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру пролунали останні потужні акорди ХХ “Сіверських музичних вечорів” — фестивалю, присвяченого 250-річчю з дня народження Людвіга ван Бетховена. Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” під орудою художнього керівника і головного диригента колективу, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача виконав два твори Бетховена — знамениту увертюру “Іменини” та Симфонію №5 до мінор.

Перед початком концерту від себе особисто, від імені голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко, від депутатського корпусу глядачів і артистів оркестру “Філармонія” привітала перший заступник голови облради Ніна Лемеш. Кажучи про фестиваль “Сіверські музичні вечори”, вона зазначила: “Цей фестиваль дарує кожному із нас душу, дарує те світле, про що кожен мріє, ту музику, яку кожен глядач хочу чути і відчувати”. Від обласної ради – пам’ятний подарунок.

Увертюра “Іменини” відкрила концерт. Також у першому відділенні разом з оркестром “Філармонія” лауреат міжнародних конкурсів, відомий піаніст Єгор Єгоров представив глядачам Концерт для фортепіано з оркестром №21 до мажор Вольфганга Амадея Моцарта. Іноді Концерт для фортепіано з оркестром №21 мистецтвознавці порівнюють з яскравим літнім святом — життєствердним, веселим і, разом з тим, сповненим драматизму. Мистецьку ідею Моцарта, закладену в цей концерт — “і повеселити, і повчити” — віртуозно втілили оркестр “Філармонія” і соліст Єгор Єгоров.

“Коли досліджували, твори яких композиторів найчастіше виконують симфонічні оркестри, - каже Микола Сукач, - то були названі Моцарт і Бетховен; тож саме у цьому концерті у нас і звучать їх твори”.

Симфонія №5 до мінор Бетховена прозвучала у другому відділенні концерту. Симфонія, присвячена, зокрема, графу Андрію Розумовському, вважається найпопулярнішою у творчому спадку композитора. Музикознавці відзначають: в ній сконцентрований власне бетховенівський стиль, яскраво втілена сама ідея його творчості — “через боротьбу до перемоги”.

Симфонія №5 поставила не крапку — це був величний знак оклику у складній, але непересічній історії ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики “Сіверські музичні вечори”.

 

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм


QR-Code generated with LudwigQRCode