АКАДЕМІЧНИЙ АНСАМБЛЬ ПІСНІ І ТАНЦЮ "СІВЕРСЬКІ КЛЕЙНОДИ"

СІВЕРСЬКІ КЛЕЙНОДИ

Колектив ансамблю пісні і танцю „Сіверські клейноди” обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (м. Чернігів) почав своє існування у 2002 році. За короткий час з молодими, гарними, сповненими творчою енергією артистами створено такі мистецькі програми : театралізовано - видовищне дійство „На Йвана Купала” на р. Десні, проект „Тільки для вас”, спільно з акторами „Молодіжного театру” проект „Вертеп”, проект „Сє повєсті Соврємєнних лєт”, який поєднав у собі народну традицію Сіверського краю (музику, пісні, танці) з сучасними ритмами, тембрами, пластичністю. Підготовлено три концертні   програми оркестрової групи колективу „В корчмі”, „Музичні гулянки”, „Українські візерунки”. Спільно з Українським народним хором КНУКіМ проведено концерт до дня народження нашого відомого земляка, диригента, фольклориста, засновника Державного Українського народного хору Григорія Верьовки. Створюються нові творчі програми.
 
„Сіверські клейноди” були дипломантами міжнародного фестивалю „Дніпровські голоси в Дубровно” (Республіка Білорусь), Міждержавного фестивалю молодіжних фольклорних колективів ”Красная горка” (м. Брянськ, Росія), І та ІІ Всеукраїнського фестивалю „Козацькому роду нема переводу” (м. Донецьк), фестивалю Приазов’я „Співоча трієра” (м. Новоазовськ), на І  Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського у м. Києві були нагороджені дипломом переможця та окремою відзнакою. У липні 2005 р. колектив запрошено на міжнародний фестиваль традиційного народного танцю „Sudmalinas” (м. Рига, Латвійська республіка) де він з успіхом презентував своє мистецтво. А в серпні місяці у рамках фестивалю та багатьох культурних заходів, колектив концертував в Іспанії. У грудні 2005 р. „Сіверські клейноди” стали лауреатами та дипломантами фестивалю „Міжнародні співи адвенту 2005”  (м. Відень, Австрія) де їх зустрічав посол України в Австрії В. Єльченко та керуючий президент української діаспори в Австрії Борис Ямінський. У червні 2007 року колектив мав честь презентувати своє мистецтво перед представниками 47 країн світу у Конгресхолі Ради Європи (м. Страсбург, Франція).У вересні 2011 р. колектив був запрошений до посольства України в Москві на святкування 20-ої річниці Незалежності, а 1 грудня у Києві відкривав святкування 20-річчя Федерації футболу України та жеребкування до Євро 2012. У 2013 р. колектив виступав перед українською громадою у м.Сургут, Ханти-Мансійський автономний округ, РФ.

Колектив ансамблю пісні і танцю складається з трьох підгруп - це вокальна, танцювальна та оркестрова. Кожна група має свою окрему програму, яка дає можливість показати у повному обсязі багатство нашої традиції в її різних направленнях – вокальному, інструментальному, хореографічному. Малі форми також зайняли своє почесне місце у репертуарі колективу в їх жанровому різнобарв'ї - танці, вокальні соло, дуети, тріо, троїсті музики та ін.. Ансамбль відтворює автентичну традиційну селянську музику та пісні Сіверщини і працює над окремими програмами цього напрямку. Одна з них - ”Душа Сіверщини” де звучать пісні записані на різних теренах області.
 
У 2008 р. рішенням Міністерства культури і туризму України колективу було надано статус академічного.
 
Художній керівник та головний диригент ансамблю пісні і танцю „Сіверські клейноди”, заслужений діяч мистецтв України Вовк Сергій ставить собі за мету збереження традиційного мистецтва Сіверського краю, залучення молоді до слухання народної музики саме через поєднання минулого з сучасним, а також пошук нових форм вираження розмаїття традиції та культури українського народу.
 
 


По всіх питаннях стосовно замовлення концертів академічного ансамблю пісні і танцю "Сіверські клейноди" звертайтесь за телефонами +38 (0462) 777-368, 699-961. Особиста сторінка в Інтернеті www.s-kleinody.com.ua, відеокліп на YouTube


QR-Code generated with LudwigQRCode