«ДУША НАРОДУ» – СПІЛЬНИЙ ПРОЄКТ ONUKA ТА МИТЦІВ ЧЕРНІГІВЩИНИ ДО РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

Під час війни серця, які палають, об’єднуються у єдиний енергетичний потік та рухаються в такт. Цей потік, у якому об’єднані мільйони українських сердець, і є душею нашого народу. Саме цю душу, таємничу та щиру, ми прагнули віднайти та віддзеркалити у творчості в рамках нашого проєкту «Душа Народу». У «Душі Народу» об’єдналися ONUKA та митці Чернігівщини: Академічний камерний хор імені Д. Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру, хор старших класів «Провесінь» Чернігівської музичної школи №1 ім. С. Вільконського», актори Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка та Чернігівського обласного молодіжного театру. Прем'єра проєкту відбулася 26 листопада 2022 року.

Це перший проєкт, який реалізований в рамках Єдиного мистецького простору – ініціативи, заснованої начальником Чернігівської військової адміністрації В’ячеславом Чаусом. 

«Культура – це один з найпотужніших інструментів впливу на суспільство. Саме тому після того, як наші воїни звільнили Чернігівщину від російських окупантів, ми відкрили культурний фронт боротьби за Україну. Дуже вдячний ONUKA та митцям Єдиного мистецького простору Чернігівщини за цю неймовірну роботу, адже голос творчості під час війни має звучати гучно та привертати увагу до війни не тільки українського суспільства, але й наших закордонних друзів та партнерів. Ми будемо робити все можливе для підтримки мистецтва Чернігівщини та з нетерпінням очікуємо втілення наших нових задумів», – заявив начальник Чернігівської військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

«Душа Народу» проводить паралелі між двома найбільшими злочинами росії проти українського народу: Голодомором 1932-1933 рр. та найкривавішим актом восьмирічної незаконної російської агресії – лютневим вторгненням 2022 р. Ми знову зіштовхнулися з тим самим злом, але на цей раз маємо величезну силу, щоб перемогти його раз і назавжди. 

«Ми знімали це відео у селі Лукашівка, на Чернігівщині, у напівзруйнованій старовинній церкві. Села окупованої Чернігівщини, Буча, Маріуполь, Ізюм – це провісники нового геноциду. І тільки мужність українських воїнів та сміливість простих людей рятує нас від темряви. Цією роботою ми хочемо вселити віру, що попри весь морок, який принесло на нашу землю зі сходу, ми, український народ, сяємо і ніколи не погаснемо!»,   – зазначила ONUKA.

Над втіленням «Душі Народу» працювала команда з більш ніж 60 професіоналів. Керівник проєкту та автор ідеї – Оксана Тунік-Фриз. Виконавчим продюсером та режисером виступив Віталій Молчанов, брат якого загинув під час оборони Чернігова. Режисер сцен відтворення архівних фото – режисер Чернігівського обласного філармонійного центру Олександр Лаптій. Оператор відео - Олег Бондаренко. 

За інформацією Чернігівської ОВА


QR-Code generated with LudwigQRCode