25-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ АКАДЕМІЧНОГО СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ “ФІЛАРМОНІЯ”

2024.04.20 25 АСО

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу. Навесні 1999-го року новостворений чернігівський симфонічний оркестр виступив вперше — і не деінде, а у Національному палаці “Україна”. Так 25 років тому почалася історія Академічного симфонічного оркестру “Філармонія”, який створив і яким донині керує заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач. Чвертьвіковий ювілей оркестр відзначив великою двочасною концертною програмою на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру 202 квітня 2024 року.

25 років тому “Філармонія” складалася передусім з молодих музикантів. Вже тоді вони разом зі своїм диригентом керувалися гаслом “Тільки краще!”. За чверть століття було підготовлено безліч різноманітних концертних програм. За честь грати з оркестром під орудою Миколи Сукача вважали і вважають, без перебільшення, сотні солістів, диригентів і колективів світу. З оркестром “Філармонія” виступали капела “Думка”, Микола Сук, Олег Криса, Анатолій Баженов, Фудзіко Хеммінг, Девід Андре, Чіє Савада... Микола Сукач диригував такими відомими колективами як симфонічний оркестр Національної опери України, Національний симфонічний оркестр України, симфонічний оркестр Національної філармонії України. Творча мапа “Філармонії” — це, власне, весь світ: від Японії до США, від сходу до заходу.

Великий ювілейний концерт Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” розпочав з вшанування жертв тієї страшної війни, яку зараз веде проти загарбників український народ. Микола Сукач нагадав глядачам основні віхи в історії колективу, яким він керує. І підкреслив головне: “Якби не прихильність глядачів, якби не їх бажання душею відгукуватися на роботу оркестру, мабуть, не все б в нас склалося. Тож дяка всім, хто поділяє з нами почуття, які ми намагаємося донести своєю музикою!”.

Привітали оркестр з ювілеєм колеги, друзі, почесні гості.

У першому відділенні програми прозвучали “Влтава” Бедржиха Сметани, Увертюра до опери “Севільський цирульник” Джоаккіно Россіні, Увертюра до оперети Франца фон Зуппе “Легка кавалерія”, “Танок диявола” Йозефа Хельмесбергера (молодшого). І, що дуже символічно, — твори Сергія Борткевича: частини Концерту для скрипки з оркестром тв. 22 (соліст — народний артист України, лауреат Шевченківської премії Анатолій Баженов) і Симфонії №1 ре мажор “Моя Батьківщина”. Ім’я і творчість видатного композитора повернув мистецькому світу саме художній керівник та головний диригент оркестру “Філармонія” Микола Сукач. Диригували оркестром у першому відділенні разом з очільником колективу начальник військово-музичного центру Сухопутних військ ЗСУ Роман Павлів та другий диригент оркестру, заслужений артист України Андрій Шевчуковський.

У другому відділенні концерту була виконана Симфонія №1 Йоганнеса Брамса — шедевр, який, за словами Миколи Сукача, втілив всю гаму людських почуттів.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру

фестивалів та концертних програм


QR-Code generated with LudwigQRCode