СВЯТКОВІ ЗИМОВІ ТРАДИЦІЇ ВІД АКАДЕМІЧНОГО НАРОДНОГО ХОРУ
У філармонійному центрі козу водили — і циганам продавали, і дохтора-лікаря до неї “неживої” викликали, і в торбину добряче зібрали.
17 січня 2025 року Академічний народний хор під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура відтворив прадавні традиції різдвяного свята на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру. Музично-театралізоване дійство “Українська зима, світло традицій” стало неймовірно яскравим зображенням жартівливих народних звичаїв, а фактично — ритуалів, що з давніх віків звеселяли людей у селах у щедрий вечір.
Коза з древності була символом, що віщує врожай. Тож не дивно, що для українців вона значущим персонажем різдвяних містерій. З парубком, перевдягненим козою, приходили хлопці та дівчата у свята до заможних сусідів. Традиційно у різдвяному дійстві “козу” продавали, її лікували, їй догоджали — салом-м’ясом-ковбасами, зерном, а то й грошима. Пісні і танці були невід’ємною частиною таких гулянь.
Дійство “Українська зима, світло традицій” Чернігівського академічного народного хору стало для глядачів чудовим мистецьким різдвяно-новорічним подарунком, та ще й з добрими побажаннями:
“Господарю й Господині
Щоб сповна було у скрині,
Щоб було, що їсти й пити,
Й мирно до ста літ дожити!”
Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм